Новини України та світу

У Міністерстві охорони здоров'я визнали, хто займається продажем "довідок ВЛК" в мережі Інтернет.

У Міністерстві охорони здоров'я стверджують, що роблять все можливе для подолання корупційних проявів під час проходження військово-лікарської комісії.

Більшість "довідок ВЛК", які можна придбати через інтернет, продають не лікарі, а звичайні шахраї. Про це в інтерв'ю "Суспільному" розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Міністр підкреслив, що процес проходження військово-лікарської комісії був оцифрований ще в 2022 році. Він зазначив, що з моменту, коли пацієнт потрапляє до лікарні, уповноваженої на проведення ВЛК, і до моменту отримання медичного висновку - весь документообіг відбувається в електронному форматі. Таким чином, у Міністерстві охорони здоров'я мають змогу відстежувати, який лікар призначив обстеження, які конкретно процедури були проведені, а також який висновок було зафіксовано в остаточному документі.

"У випадку, якщо виникає необхідність розгляду кримінальної справи, за рішенням судді можна оперативно отримати всі необхідні документи. В іншому випадку доступ до медичної таємниці є неможливим, за винятком випадків, коли це відбувається через суд," – зазначив Ляшко.

Однак міністр визнає, що серед медичних працівників є й ті, хто готовий порушувати закон.

"Я зараз вам цифру не озвучу, щоб не помилитися, але кримінальні справи є. І як тільки виявляються якісь певні випадки, то спільно з НАЗК (Нацагентством запобігання корупції - УНІАН) завжди аналізуємо, що нам треба покращити в наших процесах, для того, щоб запобігати таким випадкам в подальшому", - розповів Ляшко.

За інформацією УНІАН, Міністерство оборони має намір здійснити перевірку медичних установ, що проводять військово-лікарські комісії. Відповідно до заяв міністерства, ці перевірки спрямовані на те, щоб гарантувати дотримання норм мобілізації та медичних стандартів, аби уникнути будь-яких порушень.

Також ми розповідали, що Міноборони та МОЗ планують реформувати військово-лікарські комісії. Головна мета - відокремити адміністративну частину процесу від медичної, аби уникнути зловживань на користь та на шкоду військовозобов'язаним. Зокрема для проходження ВЛК військовозобовʼязаним більше не потрібно буде йти до ТЦК - вони зможуть самостійно обрати лікарню, де проходитимуть медогляд.

Читайте також