Новини України та світу

У Росії ціна на картоплю досягла найвищого рівня за останні 23 роки.

Наприкінці квітня в Росії середня роздрібна ціна картоплі сягнула 84,7 руб./кг.

Цю інформацію наводить The Moscow Times, посилаючись на дані Російської федеральної служби державної статистики.

З початку року ціна на картоплю зросла на 27,9 рублів за кілограм, що становить 49%. Водночас, річне підвищення цін досягло 173%, встановивши новий рекорд за весь період наявної статистики, починаючи з 2002 року. Раніше найвищий показник становив 129,3% у січні 2011 року.

За даними видання, ціни на картоплю в оптовому сегменті стрімко зростають. З початку року середня вартість, за якою постачальники відправляють її до роздрібних мереж, зросла на 85,2%. У порівнянні з минулою весною, зростання становить вражаючі 340%.

За словами представників ринку, запаси минулорічної російської картоплі зараз повністю вичерпані. На полицях магазинів імпортна картопля з Єгипту, також йдуть постачання з Пакистану та Китаю.

Зазначається, що "картопляна інфляція" набирає обертів після різкого зниження обсягів врожаю внаслідок заморозків та посухи: минулого року фермери зібрали 7,3 млн тонн картоплі, що на 1,2 млн тонн менше в порівнянні з попереднім роком. Водночас, внутрішнє споживання складає приблизно 8 млн тонн.

Нагадаємо:

Читайте також