"В Україні кількість безробітних наближається до 2 мільйонів": економіст вказав на сфери, які стикаються з гострим браком працівників.
На сьогодні в Україні близько 2 мільйонів безробітних осіб. Водночас країна гостро потребує кадрів у робітничих професіях, зокрема в логістиці, де через дефіцит водіїв компанії навіть організовують водійські курси для жінок.
Цю інформацію озвучив голова Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин у коментарі для засобів масової інформації. Він зазначив, що така ситуація є свідченням структурного безробіття, яке виникає внаслідок дисбалансу між потребою в працівниках певних професій і кількістю кваліфікованих кадрів, доступних на ринку праці.
Згідно з думкою Пендзина, структурний дефіцит особливо проявляється в галузі робітничих спеціальностей та логістики. Однією з найбільш критичних проблем є брак водіїв, особливо в великих логістичних фірмах, які відповідають за постачання нафтопродуктів по всій країні.
Щоб подолати цей виклик, деяким компаніям доводиться вдаватися до незвичайних заходів. Наприклад, вони започатковують курси водіння для жінок, щоб залучити більше учасників до виконання важливих завдань у галузі транспортування.
В Україні також спостерігається інший аспект проблеми: надмірна кількість фахівців у сферах, таких як економіка, право та журналістика. У цих дисциплінах безробіття стає постійним явищем через те, що кількість випускників перевищує актуальні потреби ринку праці.
Ця диспропорція виникла внаслідок тривалої низки проблем у освітній системі. Як зазначає Пендзин, "структурний дисбаланс" значною мірою зумовлений недоліками в початковій та професійній освіті, які часто не відповідають фактичним вимогам ринку праці. Для вирішення цієї кризи необхідно застосувати комплексний підхід.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, через п'ять років в Україні найбільшим популярними будуть технологічні професії, такі як фахівці з ШІ, фінтех-інженери та екологічні спеціалісти. А головними навичками стануть гнучкість, креативне мислення, технологічна грамотність і здатність до адаптації.