Новини України та світу

Дослідники виявили, в яких родинах найчастіше з’являються генії: результати вас вразять!

Опіка та любов не завжди є найкращим шляхом для розвитку талановитого митця.

Інтуїтивно можна вважати, що інтелектуальний і творчий розвиток дитини оптимально відбувається в атмосфері любові та підтримки сім'ї. Проте нещодавнє дослідження виявило, що це твердження не завжди є правдивим, як зазначає науковий журнал The Conversation.

Глибоке дослідження цієї теми виявило, що багато талановитих особистостей пережили складні умови в дитинстві. Видатні художники часто пов'язують свої творчі здібності з важкими моментами, які вони відчули в юності, втікаючи від реальності в створення фантастичних світів.

Серед відомих прикладів можна назвати таких художніх геніїв, як Вінсент ван Гог, Франц Кафка, Едгар Аллан По, Вірджинія Вулф та Шинейд О'Коннор. Усі вони зазнали негараздів у дитинстві та згодом здобули славу за великі художні здібності. На жаль, хоча це й не дивно, їхні таланти часто супроводжувалися неврозами та іншими проблемами психічного здоров'я.

Одне нещодавнє дослідження показує, що розвиток людської креативності може йти двома шляхами: або наслідування безтурботних і приємних батьківських моделей, що надихають дитину на вдосконалення, або це може бути спосіб впоратися з тривогою, що виникає через відсутність цих моделей.

У своїй впливовій праці 1971 року "Гра та реальність" Дональд Віннікотт зазначає, що діти в період тривоги часто вдаються до певних форм поведінки, які слугують їм способом самозаспокоєння, тимчасово заміщаючи брак батьківської уваги чи прихильності. Якщо ця відсутність триває довго і ускладнюється, такі моделі поведінки можуть закріпитися і, з часом, перетворитися на творчі здібності. Проте, поряд із розвитком креативності, ці діти можуть стикатися з серйозними проблемами поведінки та мати труднощі у встановленні соціальних зв’язків.

Дослідники вважають, що на початкових етапах сімейні труднощі можуть стимулювати дітей до розвитку їхніх здібностей, але коли ці проблеми переходять певну межу, їхній вплив стає негативним.

Як повідомляв УНІАН, Стів Возняк, засновник компанії Apple, поділився своїм баченням ідеальної стратегії виховання дітей, яка була застосована його батьками. У подальшому мультимільйонер також використовував ці самі принципи у вихованні своїх дітей.

Також ми розповідали про три найнебезпечніші стилі виховання дітей, які тільки ускладнять їхнє доросле життя.

Читайте також