Новини України та світу

Які методи та засоби використовувати для підживлення винограду навесні, щоб забезпечити щедрий врожай в майбутньому?

На початку весни, перед початком цвітіння, важливо підготувати виноград, забезпечивши його підживленням. Зазвичай це роблять відразу після танення снігу. Які препарати і добрива найкраще використовувати для забезпечення щедрого врожаю винограду — читайте у статті на ТСН.ua.

Вдруге і втретє підживлення вносять вже після закінчення квітіння винограду і одразу з появою перших ягід. Щоб було зручніше, фахівці рекомендують вносити добриво не до самого ґрунту під кущами, а до спеціальних дренажних труб.

Мінеральне підживлення

Виноград потребує азоту для швидкого відновлення після зимового спокою та раннього плодоносіння. Тому для підживлення кущів рекомендується приготувати наступну суміш: 2 столові ложки суперфосфату, 1 чайну ложку калійного сульфату та 1 столову ложку аміачної селітри. Усі інгредієнти необхідно добре змішати, а потім розподілити під кущами та зволожити ділянку.

На третій рік життя виноград вже можна підживити таким добривом: 40 г суперфосфату, 40 г карбаміду (сечовина), 30 г сульфату натрію на 10 літрів води. Цим розчином виноград треба поливати під корінь.

Також можна здійснити позакореневе підживлення рослин. Для приготування розчину для обприскування використовують такі компоненти: 1 г залізного купоросу, 15 г борної кислоти, 20 г лимонної кислоти та 40 г карбаміду.

Курячий гній у ролі добрива

Курячий послід є джерелом фосфору та калію, які є важливими елементами для розвитку виноградних ягід. Це добриво особливо корисне для молодих рослин.

Для приготування розчину з пташиного посліду, візьміть жменю цього матеріалу та залийте його 20 літрами води. Дайте суміші відстоятися протягом тижня, щоб вона могла перебродити. Після цього обробіть отриманим розчином вашу виноградну плантацію. Використовувати послід у якості добрива рекомендується не частіше одного разу на рік.

Існує ще один варіант підживлення курячим послідом: половину відра посліду закопують під кожним виноградним кущем, а потім підливають 5 літрами води.

Добриво за допомогою органічного гною.

Свіжий гній коней або корів відмінно підходить для підживлення винограду. Щоб приготувати добриво, потрібно змішати три відра води з одним відром гною і залишити настоюватися на 1-2 тижні. В теплій погоді процес дозрівання суміші проходить швидше. Після цього розведіть її у воді в пропорції 1:5. Підливати потрібно кожен кущ окремо, використовуючи по два відра на один кущ.

Попіл у ролі добрива

Попіл виступає як природна альтернатива хімічним та мінеральним добривам. Крім того, він ефективно відлякує грибкові захворювання. Щоб підживити виноград, необхідно розчинити 1 кг попелу у трьох відрах води і залишити настоюватися на три дні. Після цього, отриманий розчин слід ще раз розвести у десяти літрах води. Поливати виноград потрібно безпосередньо під корінь.

Органічні добрива для живлення рослин.

В середині чи наприкінці весни вже можна використовувати зелень, щоб приготувати настоянку з рослин для підживлення винограду. Найкраще для цього підходить кропива чи коров'як. Листя рослини подрібнюють, заливають 10-ма літрами води і залишають на 3-5 днів. Потім поливають під корінь в сухий і теплий день.

Читайте також:

Читайте також