Які можливі варіанти завершення війни в Україні: Пристайко озвучив три прогнози.

Водночас дипломат не бажав вдаватися в подробиці щодо найневдалішого з них.
Готовність Росії до переговорів щодо завершення війни з посередництвом США вказує на те, що Кремль не здатний впоратися з ситуацією самостійно. Найбільш імовірним варіантом завершення конфлікту є укладення угоди на основі існуючих позицій на фронті.
Про це заявив надзвичайний і повноважний посол України, ексміністр закордонних справ України Вадим Пристайко в інтерв'ю виданню "Радіо Свобода".
Якби у них була змога завершити війну на своїх умовах шляхом військових дій, вони б це зробили. Я не вірю у їхні добрі наміри чи, як вони це називають, добру волю, та інші прояви. Ні, краще вони потім вибачаться, захопивши та знищивши все, що зможуть. Те, що вони готові до переговорів зараз, свідчить лише про одне: вони усвідомлюють, що не можуть досягти успіху силою. Можливо, через десятки років, 20, 30, 50, вони зможуть, але ці витрати є неприпустимими. Це вже траплялося в Афганістані, у В'єтнамі – навіть великі держави зазнають поразок. Ми, можливо, не усвідомлюємо, але ми досягли значного, попри всі трагедії, що нас оточують, - зазначив Пристайко.
На уточнювальне питання, як війна закінчиться, Пристайко відповів: "Вона, скоріш за все, закінчиться на лінії дотику, яка зараз є". Фактично, йдеться про замороження.
У цьому контексті дипломат підкреслив, що Україні абсолютно не слід визнавати окуповані території російськими. Більше того, жодна сторона не висувала таких вимог до України.
"Необхідно поводитися стримано. Розсудливо, з повагою, але з рішучістю. У нас більше немає альтернатив," — підкреслив Пристайко, обговорюючи процес переговорів.
Дипломат також представив найбільш оптимальний, з огляду на поточну ситуацію, варіант завершення конфлікту:
У найкращому сценарії до нас приїжджають миротворці з Великої Британії, Франції та інших країн. Ми отримуємо зброю, що вважається оптимальним варіантом. Це ще можливо. Однак українці чомусь вважають, що це малоймовірно. Але все ще є шанс. Якщо ми отримаємо військову підтримку від Німеччини та інших партнерів, це буде найкращий розвиток подій. Середній варіант передбачає, що ми приймаємо те, що маємо на даний момент, і продовжуємо переговори, які ведемо, без присутності дружніх збройних сил на нашій території. Що стосується найгіршого сценарію, я б не хотів його обговорювати.
Раніше Дональд Трамп повідомив, що готовий підписати законодавчий акт сенатора Ліндсі Грема, що передбачає нові санкції щодо Російської Федерації, якщо Кремль не покаже своєї готовності до переговорів про мир.
Трамп також заявив, що Росії не потрібна частина України, вона "хоче все".
"Росія хоче всю Україну. І якби я не втрутився, вони б зараз воювали за всю Україну. Росії не потрібна та частина, яку вона має зараз. Росія хоче всю Україну. І якби не я, вони б продовжували", - заявив він.