Новини України та світу

З океанським краєвидом. У мережі з'явилися захопливі знімки та відео підводного житла, яке планують відкрити для відвідувачів у 2027 році.

У мережі показали вражаючі фото і відео підводного будинку. Британська технологічна компанія Deep сподівається зробити можливою "постійну присутність людини під водою" вже у 2027 році.

Першим етапом є підводний екосистемний комплекс, відомий як Sentinel, що розрахований на перебування людей на глибині 200 метрів протягом 28 днів. Автори цієї інноваційної конструкції стверджують, що це дасть можливість людям дістатися до найглибшої зони, куди проникає сонячне світло в океанських водах, повідомляє TheSun.

200 метрів — це вражаюча глибина, яку людина не в змозі покорити без коштовного і спеціалізованого устаткування. Однак британська морська дослідна компанія Deep стверджує, що її апарат Sentinel надасть можливість людям досягати таких глибин у комфортних умовах і відчувати себе в певній розкоші.

"Ми розробили Sentinel як прекрасне місце для життя та роботи. Це означає чудовий нічний сон, смачну та поживну їжу, а також тепле та приємне середовище проживання, яке не здається тісним", - пояснив творець Sentinel Deep.

За інформацією розробників компанії, гості зможуть насолоджуватись красою морських глибин через гігантські вікна прямо з ліжка спальні.

"Не має сенсу занурювати людей на дно океану, не даючи їм можливості відчути велич навколишнього світу. Це не лише робить Sentinel неймовірним місцем для проживання, але й стимулює наукові відкриття, які можуть стати можливими завдяки безперервному спостереженню і виявленню невідомого раніше", - підкреслив Deep на своєму вебсайті.

Цікаво, що простір Sentinel розрахований на термін служби близько 20 років. Але розробники наголошують, що не потрібно весь цей час бути на одному місці. Адже будиночок можна переміщувати.

Згідно з інформацією від Deep, підводні структури будуть інтегровані із зовнішнім середовищем завдяки супутниковим комунікаціям і використовуватимуть можливості відновлюваних джерел енергії. Крім того, кожен Sentinel обладнають "біореактором великого масштабу" для переробки відходів, що дозволить уникнути необхідності виходити в океан для скидання накопиченого матеріалу.

Кількість осіб, які можуть розміститися в житлі Sentinel, варіюється. "Система Sentinel придатна як для короткострокових місій з шістьма членами екіпажу, так і для багатонаціональних напівпостійних дослідницьких станцій з 50 учасниками", - зазначають творці цього унікального комплексу.

Цікаво, що завдяки модульній архітектурі оператори мають можливість адаптувати конфігурацію будівлі, перепрофілювати та переносити елементи між різними завданнями, а також під час їх виконання, без потреби піднімати їх на поверхню, як зазначають у Deep.

Підводне середовище може бути представлене в двох різних режимах тиску.

"Система Sentinel призначена для функціонування під впливом зовнішнього тиску або в умовах однієї атмосфери. Використання в природних умовах дозволяє організовувати дайвінг-екскурсії в два місячні басейни, розташовані в будинку. У свою чергу, режим однієї атмосфери забезпечує можливість короткочасного відвідування Sentinel на підводному човні, що є ідеальним варіантом для дослідників та медійних спеціалістів, які не мають сертифікації дайвера," - зазначили вчені з британської компанії.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що на Місяці та Марсі планують збудувати житло з використанням грибів.

Читайте також