Ніхто не виконав штраф за рекламу азартних ігор: блогери почали з'являтися у списку боржників.
Ні один із 13 блогерів та медіа, які отримали штрафи від "ПлейСіті" за рекламу онлайн-казино, ще не сплатив свої борги добровільно. Перші записи про заборгованість почали з'являтися в Єдиному реєстрі боржників. Деякі рішення вже були передані для примусового виконання, проте більшість осіб, які потрапили під санкції, оскаржують їх у судах, і наразі немає жодного остаточного судового вироку.
Про це повідомляє Опендатабот. Йдеться про рішення, ухвалені з літа 2025 року, коли регулятор активізував боротьбу з рекламою азартних ігор у соцмережах і месенджерах.
Під санкції потрапили 13 блогерів і один Telegram-канал, які, за версією регулятора, порушили вимоги законодавства. На початку січня 2026 року в Єдиному реєстрі боржників з'явилися перші відкриті провадження через несплачені штрафи. Найбільше з них - 4,8 млн грн, ще одне на 24 тис. грн, обидва стосуються блогерки Карини Кучменко, відомої під псевдонімом Сімбочка.
Це наразі єдине активне провадження, яке досягло стадії реєстрації боргу. Раніше в Єдиному реєстрі боргових зобов'язань фіксувалися спроби ініціювати провадження стосовно інших осіб, зокрема блогерки Діани Мовсесян (Instagram-акаунт @xl.rusalochka.life) та Максима Лавриненка, який пов'язаний з Telegram-каналом "Труха". Проте в обох випадках відмовили в відкритті проваджень.
У "ПлейСіті" зазначають, що відмова у відкритті виконавчих проваджень виникає через процедурні аспекти. Зокрема, це пов'язано з формальними вимогами до комплекту документів, а також з тим, що деякі рішення в даний момент оскаржуються в судовому порядку, що автоматично призводить до блокування примусового стягнення.
Згідно з даними Опендатаботу, семеро блогерів та Telegram-канал "Труха" вже ініціювали судові позови проти PlayCity. Більшість справ наразі перебувають у процесі адміністративного розгляду, проте жодна з них ще не отримала остаточного рішення суду.
У "ПлейСіті" звертають увагу на те, що закон встановлює термін до трьох місяців для добровільного внесення штрафу з моменту прийняття рішення. Для деяких учасників цей термін ще триває, проте навіть у випадках, коли він вже закінчився, кошти до державного бюджету досі не були перераховані.
Отже, на момент середини січня 2026 року жоден з накладених штрафів не було сплачено добровільно, а процес стягнення тільки починається. "Ми послідовно працюємо над формуванням практики відповідальності за незаконну рекламу азартних ігор і будемо реагувати на всі виявлені порушення в межах наших повноважень. Ми впевнені у законності застосованих санкцій і сподіваємося відстояти свою позицію у судах", - зазначив голова регулятора Геннадій Новіков.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, в Україні уряд затвердив постанову, яка забезпечує запуск Державної системи онлайн-моніторингу (ДСОМ) для контролю легального ринку азартних ігор. Система в режимі реального часу відстежуватиме фінансові операції операторів без збору персональних даних гравців і має стати основою прозорого регулювання індустрії.