Новини України та світу

Збройні сили України приховують свою бронетехніку в землі, аби захистити її від атак безпілотників, повідомляє Forbes.

Грунт надає чудовий захист від ударних дронів.

У зв'язку з загрозою, яку становлять тисячі ударних безпілотників на передовій, бронетехніка та її екіпажі вимушені шукати прихисток під землею.

Згідно з повідомленням аналітика Forbes Девіда Акса, на знімках та відео українських військових все більше можна побачити укриття, заглиблені в землю, де українські солдати перебувають разом зі своєю важкою технікою.

"Небо над українськими позиціями стало справжнім полем битви. Ворожі та союзницькі безпілотники постійно кружляють у повітряному просторі, полюючи на стратегічно важливі об'єкти, такі як важка бронетехніка та артилерійські установки. Ця повітряна гра перетворилася на справжню боротьбу, яка радикально змінила підходи до танкової тактики," - зазначав аналітик Давид Кириченко у своїй статті для вашингтонського Центру аналізу європейської політики.

Як зазначає Акс, все частіше важка техніка ховається, коли не веде активного вогню по противнику. Фактично, за словами Кириченка, почалася нова "ера обережної бронетехніки".

Аналітик акцентує увагу на тому, що всі безпілотники можуть бути заблоковані за допомогою броні або сітки, або ж їх можна просто приховати разом з транспортним засобом і екіпажем у будь-якій будівлі, закривши при цьому двері.

"Земля забезпечує чудовий захист, тож не дивуйтеся, якщо в міру того, як війна триватиме і дедалі більше дронів патрулюватимуть лінію фронту, екіпажі машин перетворяться на підземних істот".

Акс також підкреслює, що основним фактором, що обмежує кількість машин, які можуть бути відправлені під землю, а також швидкість цього процесу, є інженерне обладнання, потрібне для створення укриттів. Не випадково, що кілька українських підрозділів вже розпочали збір коштів на екскаватори.

Згідно з попередніми даними, російські збройні сили почали впроваджувати інноваційну технологію в бойових діях з безпілотниками на фронті. Вони використовують дитячі гіроборди, до яких прикріплені протитанкові міни, перетворюючи їх на вибухові дрони-камікадзе.

Гіроборд може мчати передовою швидше, ніж інші наземні роботи. А низька вартість іграшок означає, що навантажені мінами "боти" є витратним матеріалом. Немає необхідності берегти їх тільки для найцінніших цілей.

Читайте також