Австралія відкладає передачу Україні знятих з експлуатації танків Abrams через супротив з боку США, повідомляють ЗМІ.

Австралія затримує передачу Україні обіцяних танків M1A1 Abrams в рамках пакету військової допомоги на суму $245 млн через опір Сполучених Штатів, які не дають дозволу на відправку бронетехніки.
Джерело: мовник ABC
Деталі: Австралійський парк з 59 списаних танків M1A1 Abrams був придбаний у 2007 році, але жодного разу не був розгорнутий в зоні бойових дій. На зміну їм приходять новіші бойові танки M1A2, які мають 120-міліметрову гармату.
Згідно з інформацією, перші труднощі з відправкою танків з'явилися минулого місяця, коли президент США Дональд Трамп вирішив тимчасово призупинити надання військової допомоги Україні.
Наразі джерела в оборонному відомстві, які знають про ситуацію, зазначають, що процес ускладнюється через відсутність формального дозволу від США, необхідного для передачі танків іншій державі.
"У нас виникають питання щодо того, чи дійсно українці зацікавлені в цих машинах. Дах танка є найуразливішою частиною Abrams, а зараз ми маємо справу з війною дронів," - зазначив анонімний представник оборонного відомства.
Мовник також нагадує, що Пентагон минулого року застерігав Австралію від передачі застарілих танків через логістичні витрати і труднощі з обслуговуванням техніки в Україні.
Однак речник міністерства оборони в інтерв'ю ABC заявив, що "Австралія залишається на шляху до виконання плану постачання M1A1 Abrams у 2025 році, процес експорту M1A1 триває".
"Відповідно до досягнутих угод, Міністерство оборони триває у співпраці з урядом України щодо передачі танків M1A1 Abrams, що охоплює також питання постачання та технічного обслуговування", - зазначив речник у своїй заяві.
Що сталося раніше: У жовтні 2024 року стало відомо, що Австралія вирішила надати Україні 49 танків Abrams, які незабаром будуть виведені з експлуатації, в межах пакету військової допомоги на суму 245 мільйонів доларів. Передача старіючих "Абрамсів" Австралією до "третьої країни" потребує схвалення США відповідно до Міжнародних норм торгівлі озброєнням (ITAR).