Байден дав зелене світло на постачання протипіхотних мін для України, повідомляє The Washington Post.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Washington Post.
Це рішення стало наслідком нещодавнього дозволу з боку Білого дому, який надав Україні можливість використовувати американські ракети великої дальності ATACMS для атак на російську територію.
Видання зазначає, що доставка протипіхотних мін в Україну також є потенційно спірною. Зокрема, понад 160 країн підписали міжнародний договір, який забороняє їх використання, оскільки ця зброя може завдати довгострокової шкоди цивільному населенню.
Однак Київ прагнув цих постачань з того часу, як Росія здійснила повномасштабне вторгнення, а також розмістила протипіхотні міни на передовій, щоб завадити Україні в її прагненні повернути свою територію.
Чиновники повідомили виданню, що адміністрація Байдена глибоко стурбована нападами Росії на передові лінії України протягом останніх тижнів і бачить нагальну необхідність стримати наступ. Пентагон вважає, що надання мін є одним із найкорисніших кроків, які може зробити адміністрація Джо Байдена, щоб допомогти сповільнити наступ Росії.
Один із представників влади повідомив, що тип протипіхотних мін, які будуть передані Україні, є "непостійними". Це означає, що ці міни здатні до самоліквідації або ж втрачають заряд батареї, стаючи неактивними, що суттєво знижує ризик для цивільного населення. За словами цього джерела, українські політики взяли на себе зобов’язання не розміщувати міни в густонаселених зонах. Проте, експерти в галузі контролю озброєнь зазначили, що навіть "непостійні" міни можуть уявляти собою загрозу для безпеки.
Джерело WP також роз'яснило, чому інтеграція мін з іншими видами боєприпасів може бути ефективною.
"Російські війська здійснюють атаки на українські позиції на сході, наступаючи хвилеподібно, нехтуючи своїми втратами. Як результат, українські сили також зазнають втрат, і дедалі більше міст і населених пунктів опиняються під загрозою. Ці міни були спеціально розроблені для протидії подібним наступам. Коли їх застосовують разом з іншими боєприпасами, які ми вже постачаємо Україні, очікується, що це підвищить ефективність оборонних дій", - зазначив представник.
Згідно з повідомленням WP, Байден був проти відправки мін в Україну, оскільки зіткнувся з занепокоєннями як у своїй адміністрації, так і серед численних прихильників протимінної політики. Вони наголошували на тому, що небезпека для цивільного населення є надто великою.
Проте успіхи РФ на полі бою в останні місяці змусили Білий дім знайти нові способи допомогти Києву, особливо після перемоги обраного президента США Дональда Трампа, який пообіцяв якнайшвидше завершити війну.
Один із чиновників розповів, що використання мін буде обмежено територією України. Очікується, що ними скористаються на сході країни.
Це зумовлено тим, що російські війська здобули вагомі досягнення в Донецькій області, захоплюючи території найшвидшими темпами з 2022 року протягом останніх місяців. Водночас Збройним силам України було нелегко створити надійні оборонні позиції на фоні атак безпілотників і дрібних штурмових підрозділів ворога.
Крім того, WP зазначила, що як Росія, так і США не є членами 164 країн, які підписали Оттавську конвенцію, відому також як Договір про заборону протипіхотних мін. Це означає, що цей документ забороняє як встановлення, так і передачу протипіхотних мін.
У 2022 році президент Байден відновив політику, яка була характерною для адміністрації Обами, що забороняє використання та передачу американських протипіхотних мін поза межами Корейського півострова.