Новини України та світу

Військові технології на новому рівні: дрони трансформують тактику та підходи до війни в Україні, - ISW

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Сержант батальйону безпілотних систем Збройних сил України, що працює в околицях Часового Яру, зауважив, що постійні технологічні інновації та адаптація на полі бою все більше змінюють характер бойових дій, перетворюючи їх на війну "дальнього дистанційного бою" замість традиційних зіткнень піхоти та бронетехніки.

На думку експерта, інтенсивне використання безпілотників обома сторонами значно розширило території, де відбуваються бойові дії та вогневе ураження на передовій. Якщо у 2024 році глибина "сірих зон" варіювалася від 500 метрів до 2 кілометрів, то тепер, завдяки більш активному застосуванню дронів, вона в окремих випадках досягає 5-7 кілометрів.

Сержант також зазначив, що російські війська активно розвивають свої безпілотні можливості та переймають українську тактику перехоплення ворожих дронів і дистанційного мінування. Водночас, ЗСУ вдало використовують технологічну перевагу для захисту ключових ділянок фронту та мінімізації нестачі особового складу і ресурсів.

В складі української армії діє понад 100 бригад, які захищають понад 2100 кілометрів фронту всередині країни та вздовж кордону з Росією. Значну роль у стримуванні атак відіграють дрони, що активно застосовуються разом із традиційними озброєннями.

Окрім цього, Україна активно розвиває власне виробництво безпілотних літальних апаратів і імпортує їх з інших країн. Це дає змогу не лише підтримувати обороноздатність, а й здійснювати масштабні удари по енергетичним та військовим об'єктам на території противника, що ослаблює виробничі та логістичні можливості Російської армії.

Упродовж останніх місяців обидві сторони все частіше використовують дрони, оснащені оптичним волокном, для атак на передові позиції, а також FPV-дрони для перехоплення великих розвідувальних літальних апаратів.

Інститут вивчення війни відзначає, що Україна та Росія дуже швидко розробляють та впроваджують нові технології та стратегії. Замість того, щоб витрачати роки на адаптацію, обидві армії здатні досягати результатів всього за кілька місяців, а процес постійних експериментів лише набирає обертів. Сьогодні в Україні активно формуються інноваційні рішення та оперативні концепції, які можуть суттєво визначити вигляд та характер війни в майбутньому.

Читайте також