Fitch підтвердив рейтинг України на позначці "обмежений дефолт".

Агентство Fitch 23 травня вдруге поспіль підтвердило рейтинг України на рівні "Restricted Default" (обмежений дефолт) для зобов'язань в іноземній валюті. Що стосується рейтингу в національній валюті, то він становить "CCC+", що свідчить про надзвичайно високий рівень ризику.
Fitch обґрунтувало своє рішення тим, що Україна все ще знаходиться у стадії реструктуризації своїх зовнішніх зобов'язань.
Незважаючи на досягнуту угоду між Укренерго та власниками облігацій щодо реструктуризації зелених облігацій 2021 року на суму $825 мільйонів, ще не були реструктуризовані ВВП-варанти на $2,6 мільярда, а також кредит від Cargill на суму $0,7 мільярда.
Щодо внутрішніх зобов'язань у гривні, Україна продовжує їх виконувати, що сприяє підвищенню рейтингу в національній валюті.
Fitch вказує, що станом на травень 2025 року лише 1,1% боргів у гривні належить нерезидентам. Держателями основної частини боргу є Національний банк та комерційні банки, причому переважно державні.
Агентство передбачає, що внутрішні позики зростатимуть, зокрема у 2026 році.
Це пов'язано з прогнозованим зменшенням обсягу зовнішньої фінансової підтримки. Якщо в 2025 році Україні вдасться залучити рекордні $55 млрд зовнішніх інвестицій (порівняно зі звичними $25 млрд на рік у період 2022-2024), то в подальшому ці кошти можуть стати менш стабільними і, ймовірно, зменшитися.
У 2025 році внутрішнє фінансування зменшилось, що відкриває можливості для його подальшого зростання в майбутньому.