Новини України та світу

У вересні 2025 року імпорт електроенергії скоротився майже вдвічі, в той час як експорт досяг історичного максимуму. — Delo.ua

Цю інформацію наводить Delo.ua, посилаючись на результати моніторингу ExPro Electricity.

Найбільшу частку імпорту традиційно забезпечила Угорщина (58%). Постачання електроенергії знизилися за всіма напрямами, а з боку Словаччини вони були практично відсутні через ремонт лінії. Імпорт із Молдови скоротився на 80%.

У річному вимірі показник зменшився майже на 70% у порівнянні з вереснем 2024 року.

Щодо експорту, найбільша частка електроенергії надходила до Угорщини, яка становила 40% від загального обсягу.

Суттєво зріс експорт до Польщі -- до 97,3 тис. МВт-год, що майже у п'ять разів перевищує показник попереднього місяця. Це пов'язано з тимчасовим припиненням транскордонної торгівлі зі Словаччиною через ремонт лінії Вельке Капушани - Мукачево.

Зазначається, що у вересні 2024 року експорт електроенергії був мінімальним і становив лише 764 МВт-год. Однак уже на початку жовтня 2025 року експорт суттєво скоротився через похолодання та зменшення виробітку від відновлюваних джерел.

Варто зазначити, що в серпні 2025 року Україна експортувала на зовнішні ринки 450 тисяч МВт·год, що є на 60% більше в порівнянні з липнем.

Читайте також