Касири в супермаркетах відмовляються приймати деякі номінали гривень та копійок від українців: що робити в такій ситуації?
Касири в українських супермаркетах та магазинах можуть відмовитися приймати певні купюри та монети. Вони можуть пояснити це тим, що у них немає можливості надати решту. Однак така практика є протизаконною, тому важливо подати скаргу до адміністрації закладу.
Як пояснили експерти "Захисту прав споживачів", у такій ситуації покупцям слід поскаржитися адміністрації супермаркету. Адже:
"Проблема "у мене немає решти" не ваша, а касира. Якщо касир продовжує говорити так, звертайтеся до керівництва магазину та повідомляйте, що касир перекладає на вас свої обов'язки", - розповіли експерти.
При цьому наголошується: наполеглива вимога певної суми є перекладанням обов'язків на покупця. Як і примус його до обміну великої суми в іншому місці.
Українські мережі супермаркетів прагнуть впровадити націнники з "прозорими" цінами.
Паралельно у Верховній Раді розробляється законодавча ініціатива, яка зобов'язує роздрібні мережі вказувати ціну товарів за одиницю виміру – кілограм, літр, квадратний або погонний метр, якщо продукція пропонується в меншій упаковці. Основною метою цього заходу є боротьба зі шринкфляцією, що полягає у зменшенні обсягу або кількості товару в упаковці без значного зниження ціни.
Народний депутат Дмитро Гурін з партії "Слуга народу" повідомив, що планується реєстрація нового законопроєкту в парламенті вже наступного тижня, починаючи з 23 грудня. Він зазначив: "Ми ініціюємо законопроєкт, який зобов'яже виробників вказувати ціну на літр чи кілограм товару, а також покладе край використанню пляшок об'ємом 850 мл для молока. Реєстрація відбудеться наступного тижня."
Зокрема, він підкреслив, що в документі передбачено внести зміни до статті 15 закону, що регулює захист прав споживачів. У ній зазначається, що:
При цьому нардеп зазначив: якщо законопроєкт буде ухвалено, продавці будуть зобов'язані вказувати на ціннику дві ціни:
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас для залучення більшої кількості покупців українські супермаркети та інші торгові заклади використовують різноманітні прийоми - зокрема, застосування рекламні знижки. Однак при цьому вони часто порушують правила - наприклад, на цінниках повідомляється про знижку, а вже на касі покупець чує зовсім іншу цифру.