Космічний зонд NASA вижив після найтривалішого в історії наближення до Сонця.
Космічний апарат надішле детальні дані про свій стан 1 січня.
У NASA заявили, що їхній сонячний зонд Parker є "безпечним" і працює у нормальному режимі після успішного завершення найближчого в історії зближення з Сонцем будь-якого об'єкта, який створила людина, повідомляє Reuters.
Відомо, що 24 грудня космічний апарат пролетів на відстань 6,1 мільйона кілометрів від Сонця, увійшовши в його зовнішню атмосферу, відому як корона. Це відкриття надасть вченим можливість глибше дослідити наш найближчий зірковий сусід.
В агентстві повідомили, що команда з Лабораторії прикладної фізики університету Джона Гопкінса в Меріленді зафіксувала сигнал від зонда незадовго до півночі в четвер.
У NASA сподіваються отримати докладні телеметричні дані про стан космічного апарата 1 січня. Цей апарат, що розвиває швидкість до 692 тисяч км/год, також витримував температури до 982 градусів за Цельсієм.
Дослідження Сонця з близької відстані, яке здійснює Parker Solar Probe, дозволяє проводити вимірювання, що сприяють глибшому розумінню того, як матеріали в цій області нагріваються до мільйонів градусів. Це також дає можливість відстежити джерела сонячного вітру — безперервного потоку часток, що виходять з Сонця, а також з’ясувати, яким чином енергійні частинки прискорюються до швидкостей, що наближаються до швидкості світла, — зазначили в агентстві.
У Reuters нагадали, що сонячний зонд Parker було запущено у 2018 році, який поступово наближається до Сонця, використовуючи прольоти Венери, аби гравітаційно витягнути його на тіснішу орбіту з Сонцем.
Вчені раніше повідомляли, що планета, яка за розмірами схожа на Землю, може мати власну атмосферу. Мова йде про холодну зірку "Траппіст-1", що має сім потенційно кам'янистих планет, які можуть бути подібними до Землі і обертаються навколо цієї зірки.
Виявлено, що певні процеси в ядрі Землі можуть впливати на тривалість доби. Зокрема, зміни в обсягах води здатні впливати на обертання планети, оскільки маса переміщується під її поверхнею, як і обсяги льоду.