Новини України та світу

Кремль підготовлює російське населення до конфлікту з НАТО - ISW.

Кремль застосовує щодо Фінляндії та колишніх республік СРСР аналогічну тактику, яку він використовував проти України, готуючи інформаційне підґрунтя для потенційної майбутньої агресії РФ.

Російська влада мілітаризує суспільство РФ для виправдання вторгнення в Україну та ймовірно налаштовуючи його до можливого майбутнього затяжного конфлікту з НАТО. Про це у неділю, 20 квітня, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

"Аналітики зазначають, що Кремль продовжує переосмислювати наративи, які російські офіційні особи не раз використовували для обґрунтування вторгнення в Україну. Це свідчить про спроби ще більше мілітаризувати російське суспільство в довгостроковій перспективі, ймовірно, в рамках підготовки до можливого тривалого конфлікту з НАТО."

В якості ілюстрації цієї кампанії, аналітики ISW звернули увагу на інтерв'ю російського державного журналіста Павла Зарубіна. У неділю, 20 квітня, він звернувся до міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова з проханням прокоментувати рекомендацію керівництва Європейського Союзу, яка закликала європейських лідерів та чиновників утриматися від участі у параді Перемоги 9 травня в Москві.

У своїй реакції Лавров звинуватив Європейський Союз у сприянні "неонацистським ідеям" на континенті та підкреслив, що Росія "вживає всіх можливих заходів, щоб ця ідеологія більше ніколи не з'явилася" і що вона знищить нацизм "раз і назавжди".

Експерти відзначають, що висловлювання Лаврова є складовою тривалих зусиль Кремля акцентувати увагу на ролі колишнього Радянського Союзу у здобутті перемоги над нацистською Німеччиною, а також на популяризувати ширші міфи про так звану "велику вітчизняну війну" (так в Росії називають Другу світову війну - ред.) з метою дискредитації Європи і НАТО.

На думку експертів, ці зусилля спрямовані на загострення негативних настроїв серед населення Росії та залучення до підтримки мілітаризації російського суспільства в довгостроковій перспективі.

Литва підвищує рівень безпеки в Сувалкському коридорі — малонаселеній лісовій місцевості шириною 100 кілометрів, що з'єднує її з Польщею та має спільний кордон з Білоруссю, яка є союзником Росії, а також з російським Калінінградом.

У Польщі повідомили, що здатні протистояти Росії "протягом двох тижнів".

Читайте також