Кремль оприлюднив нову інформацію стосовно мирних переговорів для завершення конфлікту в Україні.
Водночас не було зазначено, які саме вимоги висуваються до України та Сполучених Штатів.
Швидкість переговорів щодо завершення конфлікту в Україні визначається позицією Києва, результативністю американського посередництва та обставинами на місцях.
Таку заяву зробив речник Кремля Дмитро Пєсков.
За інформацією видання Reuters, п'ять місяців президентства Дональда Трампа не дали підстав для оптимізму щодо завершення війни, і наразі жодних ознак цього не спостерігається, незважаючи на його обіцянку під час виборів 2024 року закінчити конфлікт за один день.
"Чимало аспектів визначається політичною лінією київської влади. Це також залежить від того, наскільки результативними будуть зусилля Вашингтона в якості посередника," - зазначив Пєсков.
Він додав, що ще один важливий фактор, який не можна ігнорувати - ситуація на місцях.
Водночас, представник Кремля не зміг надати ясності щодо того, що саме його керівник - російський лідер Володимир Путін - сподівається отримати від Вашингтона чи Києва.
Хоча точна дата наступних переговорів ще не визначена, Пєсков зазначив, що Росія очікує, що інформація про дати стане відомою "в найближчий час".
Туреччина, що виступала господарем попереднього раунду переговорів, підкреслила свою готовність організувати їх знову.
Після тривалої перерви, що тривала понад три роки, Росія і Україна зустрілися для переговорів у Стамбулі 16 травня та 2 червня. У результаті цих зустрічей було ухвалено рішення про проведення низки обмінів військовополоненими, а також повернення тіл загиблих бійців.
Проте ці обговорення не призвели до прогресу в питанні встановлення перемир'я.