Міністерство внутрішніх справ отримало близько 11 тисяч заявок щодо зниклих безвісти людей.

До Секретаріату Уповноваженого з питань осіб, що зникли безвісти за особливих обставин, було подано більше 10 800 анкет.
Про це у Телеграмі повідомив Артур Добросердов, який обіймає посаду Уповноваженого, передає Укрінформ.
"Станом на сьогодні, до Управління (Секретаріату Уповноваженого) надійшло більше 10 800 заявок на людей, які зникли безвісти за незвичних умов. Всі ці заявки були внесені до Єдиного реєстру осіб, що зникли безвісти за особливих обставин," - повідомив він.
Добросердов наголосив, що заповнення анкети родичами чи близькими зниклої особи або будь-якою іншою особою, яка володіє відомостями про зниклого (друзі, побратими тощо), є одним з інструментів для допомоги в пошуку зниклих осіб.
"Анкета включає ключові відомості про зниклу особу, такі як фотографії, характеристики зовнішності, обставини зникнення тощо. Збір і аналіз цих даних можуть сприяти визначенню потенційних місць, де могла бути особа, а також допомогти в пошуку свідків чи інших важливих доказів", - зазначив Уповноважений.
Він зазначив, що ця анкета є одним із методів збору більш детальної інформації про особу, яка могла раніше залишитися без уваги. Це стосується, зокрема, її позивного, наявності татуювань, особистих речей та компанії, з якою вона зникла.
Добросердов пояснив, що прикріплення анкет до облікових записів Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, дає змогу послуговуватися відповідною інформацією уповноваженим державним органам, зокрема Нацполіцією, СБУ, Офісом генпрокурора, Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими.
"Чим більше даних про зниклу людину, тим вищі ймовірності її повернення до близьких. Крім того, відомості з анкети відіграють ключову роль у процесі ідентифікації," - підкреслив він.
Анкету можливо надіслати через платформу МВС "Єдине вікно для громадян" за вказаним посиланням. Після вибору послуги "Подання анкети про особу, яка зникла безвісти за специфічних умов до Уповноваженого з питань осіб, що зникли безвісти за особливих обставин", необхідно пройти процедуру авторизації.
"При заповненні анкети важливо надати якомога більше деталей про зниклу особу, зокрема таких, як зовнішній вигляд, фізичні особливості тощо. Додайте якісні фотографії, що можуть допомогти в ідентифікації зниклої особи та сповіщення про зникнення безвісти", - радить Уповноважений.
Крім того, слід зазначити місце та час зникнення конкретної особи, а також вказати, з ким вона перебувала (в якій групі військових). Якщо є така інформація, варто також вказати можливі місця її перебування.
"Будь ласка, надайте свої контактні дані, щоб представники державних установ могли зв'язатися з вами для отримання додаткової інформації", - зазначив Добросердов.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, Добросердов повідомив, що на 1 травня в списку зниклих безвісти налічувалося приблизно 70 тисяч осіб.