На територію тимчасово окупованої Донеччини завітала делегація з Африки: у Міністерстві закордонних справ України висловили свою реакцію.
На Донеччину поїхали представники 12 країн Африки.
На тимчасово окуповану територію Донецької області завітала делегація Панафриканського парламенту. Міністерство закордонних справ України вже висловило свій категоричний протест щодо цього візиту.
За інформацією Міністерства закордонних справ, до Донеччини вирушили делегації з Ефіопії, Танзанії, Малаві, Уганди, Південного Судану, Коморських островів, Екваторіальної Гвінеї, Джибуті, Есватіні, Замбії, Сомалі та Мозамбіку.
"Участь африканських парламентарів у російській пропагандистській кампанії є яскравим проявом зневаги до суверенітету та територіальної цілісності України, а також порушенням основних принципів міжнародного права. Особливо абсурдними виглядають їхні заяви про боротьбу з колоніалізмом, зроблені на українській землі, яка є незаконно окупованою Росією внаслідок неоколоніальної агресії проти України", - зазначено у заяві.
Підкреслюється, що ця подорож суперечить заявам представників Африканського Союзу від 24 лютого 2022 року, які наголошували на важливості дотримання територіальної цілісності та суверенітету України.
У МЗС вимагають від керівництва Африканського Союзу та Панафриканського парламенту рішуче засудити цей візит та надалі уникати будь-яких контактів з представниками російських ставлеників на захоплених територіях України.
Про візит африканської делегації повідомляв ватажок бойовиків на окупованій частині Донеччини Денис Пушилін.
Він підкреслив, що в Донеччину завітали 16 депутатів з 12 африканських країн. Делегацію очолив віце-президент Панафриканського парламенту Гайо Ашебір.
Пушилін повідомив, що всі представники нібито "висловили свою підтримку Донбасу та солідарність із Росією". Крім того, вони запросили Пушиліна відвідати африканські держави "з візитом у відповідь".
Раніше у МЗС відреагували на ідею премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана про "різдвяне перемир'я". Зокрема, у відомстві закликали високопосадовців Угорщини не імітувати роль "миротворця" і не маніпулювати темою Різдва Христового.
"Угорські чиновники знову стверджують, що мають можливість зупинити війну, але ці твердження не відповідають реальності. Насправді, після угорських 'миротворчих' дзвінків до Москви, українські міста і громади піддаються атакам смертоносних ракет і дронів", - підкреслюється у повідомленні.