На саміті, що проходив у Хорватії, кілька держав висловили свою підтримку щодо вступу України до НАТО.

В результаті зустрічі міністрів в рамках формату "Україна - Південно-Східна Європа", що відбулася в хорватському місті Дубровник, учасники висловили підтримку запрошенню України до НАТО.
Відповідне комюніке опублікувала пресслужба Міністерства закордонних справ, пише "Європейська правда".
Учасники комюніке, що було ухвалено за результатами зустрічі міністрів "Україна - Південно-Східна Європа", висловили підтримку Україні в її рішучому прагненні до повної інтеграції в євроатлантичні структури, зокрема в контексті вступу до НАТО.
"Приєднання до НАТО є найбільш економічно вигідним варіантом забезпечення безпеки для України. Жодна країна, включаючи Росію, не має права накладати вето на процес розширення Альянсу. Ми цілковито підтримуємо право України на вибір власних засобів безпеки та самостійне визначення свого майбутнього без зовнішнього впливу", - зазначено в заяві.
Вони також підтвердили свою рішучість забезпечити подальший розвиток у досягненні критеріїв вступу, встановлених Європейським Союзом, а також дотриманні основоположних цінностей ЄС.
"Потенційне приєднання України, Республіки Молдова та наших західнобалканських партнерів до Європейського Союзу є критично важливим для забезпечення тривалої стабільності, безпеки та розвитку як нашого регіону, так і Європи в цілому", - підкреслили міністри.
У комюніке сторони виразили своє осудження щодо масштабного військового вторгнення Росії в Україну. Вони також взяли на себе зобов'язання зміцнювати співпрацю в боротьбі з гібридними загрозами, маніпуляціями та втручанням з боку інших держав, а також з протидією дезінформаційним кампаніям і шкідливим кіберопераціям.
Держави також висловили заклик до збереження та посилення санкцій щодо Росії, зокрема в банківській та енергетичній сферах, при цьому забезпечуючи належний та ефективний контроль за їх дотриманням, щоб уникнути можливих шляхів обходу.
Крім того, учасники домовленостей взяли на себе зобов'язання підтримувати процеси відновлення та реконструкції України як у період поточної ситуації, так і після завершення військових дій.
Серед підписантів комюніке: Хорватія, Україна, Молдова, Чорногорія, Албанія, Північна Македонія, Румунія, Словенія, Греція, Косово та Боснія і Герцеговина.
Згідно з інформацією, генеральний секретар НАТО Марк Рютте після зустрічі Північноатлантичної ради в Гаазі заявив про наміри Альянсу продовжувати підтримку України в її прагненнях до членства.
Про очікувані результати саміту читайте у статті "Все про саміт НАТО у Гаазі, що поєднає успіх та провал".