Новини України та світу

Не тільки санкції: експерти ISW роз'яснили, якими способами США можуть вплинути на Росію для досягнення миру в Україні.

Офіційні представники Сполучених Штатів Америки продовжують відзначати, що російський президент Володимир Путін не проявляє готовності взяти на себе зобов'язання щодо загального припинення вогню. Вони усвідомлюють, що лише санкцій буде недостатньо, і Вашингтону необхідно розробити нові стратегії тиску на Москву, щоб спонукати її до налагодження миру в Україні.

Таку точку зору озвучили фахівці американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW). Вони вважають, що Сполучені Штати можуть скористатися слабкими сторонами Росії, щоб зміцнити свої позиції під час переговорів.

1 квітня агентство Reuters із посиланням на слова двох американських чиновників, обізнаних із цією справою, повідомило про обговорення в адміністрації Дональда Трампа ймовірності того, що США не зможуть забезпечити довгострокову мирну угоду в Україні в найближчі місяці, а тому повинні готувати нові плани щодо тиску як на Росію, так і на Україну для досягнення угоди.

За інформацією, отриманою з джерел, близьких до ситуації, представники адміністрації Білого дому визнали, що президент Путін активно протистоїть спробам США досягти мирного врегулювання в Україні. Вони провели ряд зустрічей і телефонних розмов у вихідні 29-30 березня, щоб обговорити можливі способи залучення Росії до переговорного процесу. Один із високопосадовців США повідомив, що адміністрація Трампа розглядає варіанти введення нових мит і санкцій проти Російської Федерації. Інше джерело, яке знає про обговорення, розповіло Fox News 1 квітня, що президент США вважає, що Путін "повільно рухається" у переговорах щодо загального припинення вогню в Україні, тому його команда розглядає можливість посилення санкцій для того, щоб змусити російського лідера сісти за стіл переговорів.

Не так давно Трамп оголосив про можливість запровадження нових санкцій щодо російської нафти. Під час пресконференції 30 березня він висловив думку, що існує невизначений "психологічний дедлайн", до якого Росія повинна досягти згоди щодо загального мирного угоди.

Раніше в ISW висловлювали думку, що Сполучені Штати чи весь Захід не мають можливості здійснювати максимальний тиск на Росію виключно за рахунок економічних заходів. Це пов'язано з тим, що теперішні та майбутні економічні виклики Росії тісно взаємопов'язані з її військовими втратами на фронті.

"Тож США можуть використати вразливі місця РФ і досягти міцнішої позиції на переговорах, продовжуючи або збільшуючи військову допомогу Україні, щоб українські війська могли продовжувати завдавати Росії значних втрат у живій силі та техніці", - пояснили аналітики.

Як повідомляв OBOZ.UA, спеціальний представник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог заявив про "розчарування" Трампа, який прагне якнайшвидше закінчити війну, і українським лідером Володимиром Зеленським, і російським диктатором Путіним. Він передав думку республіканця про те, що Києву та Москві "доведеться йти на поступки, якщо вони хочуть найти вихід".

Читайте також