Занепад на трильйони. Американські далекобійні ракети спричинили падіння акцій російських корпорацій.
Різка ескалація між Кремлем і Заходом і перші удари далекобійними ракетами США по російській території обрушили на Московській біржі котирування акцій, державних облігацій і курс рубля.
За підсумками торгів 19 листопада, індекс Мосбіржі, що включає папери півсотні найбільших російських компаній, впав на 3,32%, до 2630,5 пункту. Обвал став другим за масштабами за останні два роки і відрізав від капіталізації індексу 179 млрд рублів, повідомляє The Moscow Times.
Індекс РТС, який моніторить доларову вартість акцій, зазнав втрати майже $2 млрд у капіталізації, що складає 3,43%. При закритті торгів його значення досягло 828,38 пункту, що є найнижчим показником з початку війни 24 лютого 2022 року.
На біржі майже не залишилося акцій, які показують зростання. Станом на 20:14 за московським часом, акції Ощадбанку знизилися на 3,3%, Газпром — на 3%, а Роснефть — на 2,9%. Цінні папери Сєвєрсталі впали на 3,7%, Мечела — на 4,1%, а Россетей — на 5,2%.
Офіційний курс долара, встановлений Центральним банком, вперше за останній рік перевищив позначку у 100 рублів, а на ринку форекс досягнув рівня 101,1 рубля. Тим часом, індекс RGBI, який слідкує за котируваннями облігацій федеральної позики, знову почав знижуватися, втративши 0,82%.
Ринок реагує "на посилення геополітичних ризиків", зазначає аналітик Велес Капіталу Олена Кожухова.
Раніше повідомлялося, що 18 листопада 2024 року США вперше дозволили Україні використати для ударів углиб Росії ракети ATACMS з дальністю 300 км, і в ніч на 19 листопада перший такий удар відбувся. Під нього потрапила військова база в Брянській області. Кремль відповів затвердженням нової ядерної доктрини, яка де-факто дозволяє завдати ядерного удару по Україні. Згідно з документом, президент РФ може використовувати ядерну зброю у відповідь на атаку безпілотників і удар крилатими ракетами з боку неядерної держави, яку підтримують ядерні держави.
У нинішніх умовах Олександр Потавін, головний аналітик Фінама, вважає, що "перспективи" російського ринку виглядають "досить похмуро". На його думку, Центральний банк продовжить підвищувати ключову процентну ставку, ситуація в зовнішній торгівлі погіршується, що чинить тиск на курс рубля. За прогнозами Потавіна, долар може зрости до 102,5 рубля. Тим часом, Кожухов вважає, що індекс Мосбіржі може знизитися до 2500 пунктів, що стане найнижчим показником з травня 2023 року.