В Угорщині виявили перше відоме поховання жінки з озброєнням, що датується тисячею років. Фото.
На сході Угорщини виявили перше відоме поховання жінки з Карпат, яке датується тисячею років. У могилі, що містила її рештки, знаходився повний комплект арсеналу лучника - лук, стріли та сагайдак.
Це перше відоме поховання такого типу часів угорського завоювання Карпатського регіону в X столітті. Ця знахідка може змусити переглянути роль жінок у середньовічній Європі, пише PLOS ONE.
Зброя, знайдена в могильнику, знаходилася поруч з лівою рукою жінки, що співпадає з чоловічими похованнями того часу, стверджують дослідники.
Однак, дослідження черепних кісток і аналіз ДНК, отриманої з зубів, скроневої та плечової кісток, підтвердили, що залишки належать жінці. Глибоке вивчення кісткової структури свідчить про те, що вона померла в літньому віці. Вчені виявили ознаки постійних фізичних навантажень, а також сліди кількох травм на кістках, що вказує на те, що вона могла бути вершницею або лучницею.
І хоча дослідники не можуть однозначно сказати, чи була похована жінка воїном, чи володіла зброєю для власного захисту, це відкриття змінює розуміння ролі жінок серед ранніх угорців і європейців загалом, кажуть експерти.
Дослідження акцентує увагу на необхідності інтеграції різноманітних наукових методів, зокрема аналізу кісткової структури та ДНК, щоб отримати достовірні дані про життя людей, які існували багато століть тому.
Цікаво, що окрім зброї поруч із рештками археологи знайшли типово жіночі прикраси - срібні кільця для волосся та намисто.
Раніше OBOZ.UA писав, що в Англії виявили поховання XII століття з тілами 123 чоловіків, жінок і дітей.