Новини України та світу

Путін вперше з 2022 року висунув пропозицію щодо прямих переговорів з Україною, повідомляють ЗМІ.

Заява лідера російського режиму прозвучала на фоні тиску з боку Сполучених Штатів та загроз "припинити свої миротворчі зусилля", як повідомляє Reuters.

Володимир Путін, лідер Кремля, вперше з початку масштабного вторгнення висловив бажання провести двосторонні переговори з Україною. Хоча президент Зеленський не дав безпосередньої відповіді на цю пропозицію, він підкреслив, що Україна "відкрита до будь-яких перемовин" щодо припинення вогню. Заява Путіна прозвучала на фоні тиску з боку США, які попередили про можливу відмову від своїх мирних ініціатив у разі відсутності хоч якогось прогресу. Цю інформацію передає агентство Reuters.

"Ми позитивно ставимося до будь-яких мирних ініціатив", - запевнив російський диктатор.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков згодом роз'яснив висловлювання свого керівника.

"Коли Путін висловив думку про можливість обговорення питання ненанесення ударів по цивільних об'єктах, зокрема в рамках двосторонніх переговорів, він мав на увазі діалоги та консультації з українською стороною", - зазначив посадовець.

На його думку, Росія, як стверджується, "продовжує бути готовою до пошуку шляхів для мирного вирішення конфлікту".

Пєсков також зазначив, що триває співпраця з американською стороною і висловив сподівання, що ця робота "принесе результати".

ЗМІ нагадав, що прямих переговорів між сторонами не було з перших днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року.

Як стало відомо, Росія не проводила жодних переговорів щодо так званого "великоднього перемир'я". Цю інформацію озвучив прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков під час брифінгу. Одночасно Москва планує повідомити Вашингтон про нібито "порушення перемир'я" з боку Києва, незважаючи на відсутність будь-яких угод про припинення вогню.

Путін доручив "розібратися" з пропозицію України

Читайте також