Новини України та світу

За інформацією Politico, саме Макрон і Стармер стали тими, хто вмовив Трампа переглянути свої погляди на Путіна.

Кір Стармер та Емманюель Макрон. Джерело: Getty Images.

Президент США Дональд Трамп змінив риторику щодо російського лідера Володимира Путіна після кількох місяців непублічних дипломатичних зусиль з боку прем'єра Великої Британії Кіра Стармера та президента Франції Еммануеля Макрона.

Джерело: Politico, згідно з інформацією, отриманою від анонімних джерел у європейських урядах.

Опис: Згідно з інформацією, зміна позиції Трампа стала наслідком тривалої спільної роботи між Лондоном, Парижем та Вашингтоном. Стармер і Макрон намагалися переконати президента США зменшити тиск на Володимира Зеленського і зосередити частину своєї агресії на Путіні, підкреслюючи, що той виставляє Зеленського в невигідному світлі.

Дослівно: "Публічна критика президента США на адресу Путіна дозволила дипломатам у Лондоні та Парижі стримано стиснути кулаки від задоволення - їхні зусилля протягом останніх трьох місяців, схоже, почали приносити плоди".

Деталі: Згідно з повідомленнями видання, важливу роль у переговорах з адміністрацією США відігравали радник з національної безпеки Великої Британії Джонатан Пауелл та міністр оборони Джон Гілі. Їхні зусилля були узгоджені з послом США у Великій Британії Марком Бернеттом. Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі також зазначив, що цього року він мав 13 бесід з державним секретарем США Марком Рубіо, а Лідер Лейбористів Кір Стармер та Дональд Трамп - "майже" стільки ж.

"Зеленському однозначно вдалося вплинути на хід думок Трампа в Римі", - сказав один із колишніх британських послів на умовах анонімності. За його словами, Британія та Франція постійно наголошували, що Путін "виявляє неповагу (до Трампа - ред.), постійно порушуючи перемир'я, яке сам же й проголосив".

Він припустив, що це стало особливо чутливою темою, оскільки Трамп "чутливо реагує на людські жертви - це його справді турбує".

"На даний момент Трамп усвідомив, що довіра до Путіна є недоцільною. Цю ідею постійно наголошує президент (Макрон - ред.) і намагається донести до Трампа. Це є основою нашої сучасної стратегії," - зазначив анонімний французький чиновник.

Однак Велика Британія та Франція тепер з побоюванням очікують, чи витримає більш рішуча позиція президента США стосовно Путіна його прагнення пришвидшити дії, зазначає видання Politico.

Старший науковий співробітник американського аналітичного центру Brookings Institution Стівен Пайфер також зауважив, що "у Трампа була сліпа зона щодо Путіна, який ігнорував запити США". "Але його нещодавні заяви в соцмережах натякають на те, що він почав відчувати, що Путін його використовує", - підкреслив Пайфер.

Читайте також