Новини України та світу

У Санкт-Петербурзі затримали 84-річну жінку, яка пережила блокаду, під час антивоєнного пікету. Фото.

У Санкт-Петербурзі правоохоронці затримали 84-річну Людмилу Васильєву під час одиночного антивоєнного пікету на Палацовій площі. Ця пенсіонерка, яка пережила блокаду Ленінграда, відмовилася прибрати свій плакат, незважаючи на вимоги трьох співробітників поліції.

Російські ЗМІ повідомляють, що вона вже кілька разів піддавалася затриманню та штрафам через свою участь у подібних акціях.

Повідомляється, що Васильєву миттєво транспортували до поліцейського відділу, як тільки вона розгорнула свій плакат під час індивідуального пікету.

Раніше, навесні, її штрафували на 10 тисяч рублів за плакат із написом: "Люди, зупинимо війну! Ми є відповідальними за мир на планеті Земля".

Зокрема, у квітні 83-річну учасницю блокади вже піддавали адміністративному переслідуванню за протоколи, пов’язані з "дискредитацією" збройних сил через антивоєнні акції протесту. Ця літня жінка, яка пережила війну та блокадні часи, тепер може опинитися на лаві підсудних через свої погляди проти війни, що відображає актуальні обставини в Росії.

Як повідомляло OBOZ.UA, центральний військовий суд в Єкатеринбурзі виніс вирок 19-річному самбіту Вадиму Томілову з Ірбіта, засудивши його до семи років ув'язнення за спробу приєднатися до "Російського добровольчого корпусу" (РДК). Судове рішення було оголошено в понеділок: перші три роки молодий чоловік проведе у в'язниці, а залишок терміну - у колонії з суворим режимом.

Читайте також