Новини України та світу

Бої за Покровськ: місто може бути захоплене впродовж кількох днів — подробиці.

Збройні сили Росії впродовж кількох місяців просувалися до Покровська, а восени 2025 року у місто увійшли піхотні підрозділи, що викликало побоювання, що населений пункт може впасти за кілька днів, повідомляє французьке видання. Українські військові утримують трикілометровий коридор для постачання, проте стикаються з нестачею особового складу та ресурсів.

Окупація Покровська може стати першим значним досягненням російських військ з лютого 2024 року, коли Україна втратила Авдіївку, як зазначає стаття в Le Monde. Раніше Покровсько-Мирноградська агломерація налічувала близько 100 тисяч мешканців і слугувала важливим логістично-транспортним центром у регіоні Донбас. У випадку, якщо ЗСУ відступлять із Покровська, російські сили отримають стратегічну позицію з бетонними укріпленнями для наступу на Дніпропетровську область.

Медіа звернуло увагу на те, що, незважаючи на тривалі обстріли, в Покровську залишилося багато неушкоджених будівель, що дозволяє продовжувати оборону міста. За словами українського офіцера, чиє ім'я не розголошується, протягом тривалого часу в місто не надходили необхідні запаси, і інколи їх не вистачало на кілька днів. Він також згадав про "помилки вищого командування". На думку військового, Збройним силам України незабаром доведеться залишити це місто.

Згідно з інформацією, наданою Le Monde, офіцер зазначив, що для нього захоплення міста — це справа "днів, можливо, не більше двох тижнів".

Співрозмовник журналістів заявив, що підрозділи Сил оборони втримують будівлі на півночі Покровська, і в той район не заходив ще жодний росіянин. При ццьому ворожих солдатів, за його оцінками, утричі більше, ніж українців. Невеликі групи пробираються містом і ховаються відразу, як чують безпілотники. Після цього їх знешкоджують, але за ними приходять все нові й нові піхотинці та оператори БпЛА.

"Я б сказав, що їх у районі втричі більше, ніж нас. Їх ресурси здаються невичерпними", -- сказав він.

Ексзаступник міністра оборони Віталій Дейнека, якого цитує Le Monde, вважає, що без наказу на відступ може загинути велика кількість українських військових. Він також зазначив, що втрата Покровська і Мирнограда може спричинити "ефект доміно", що призведе до утворення "дірки" в оборонних позиціях, дозволяючи російським військам закріпитися в укріпленнях, які раніше контролювали українці. Крім того, видання наголошує на небезпеці для частини Донбасу, що розташована на північ, вказуючи, що падіння Покровська поставить під загрозу і цей регіон.

Зазначимо, напередодні, 5 листопада, з'явилась заява Генштабу ЗСУ щодо ситуації у Покровську. Командування повідомило, що на даному відтинку фронту немає оточення українських підрозділів.

Заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України (2006-2010), генерал-лейтенант Ігор Романенко, поділився інформацією про бої, що відбуваються в Покровську. Він зазначив, що наразі оточення немає, але логістичні маршрути підрозділів Сил оборони знаходяться під вогневим контролем ворога. Крім цього, експерт розповів про результати спеціальної операції ГУР Міністерства оборони України в Покровську. Він зазначив, що підрозділи спецпризначення змогли пробити коридор на заході міста та утримували свої позиції до моменту прибуття інших сил.

Нагадуємо, 5 листопада з'явилась оцінка німецького видання Bild щодо подій у Покровську: журналісти розповіли про загрозливу ситуацію для бійців, які перебувають біля Мирнограда.

Читайте також