Експерти висловлюють скептицизм стосовно можливості здійснення другої стадії плану Трампа щодо Газу, повідомляє NYT.

Попри те, що президент США Дональд Трамп оголосив про старт другої стадії мирного плану для Гази, фахівці висловлюють скептицизм щодо можливості його успішного втілення.
За інформацією Укрінформу, дану тему висвітлює стаття в New York Times.
"Розпочалася друга стадія. Це мир на Близькому Сході... Багато людей стверджували, що це неможливо досягнути. Проте це відбудеться", - підкреслив Трамп, висловивши впевненість у тому, що переговори призведуть до "значного прогресу".
Згідно з інформацією, опублікованою в медіа, друга стадія передбачає демілітаризацію Гази, що є важливою умовою для повного виведення ізраїльських військових сил. Це підкреслили як президент Трамп, так і прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу. Крім того, план містить створення міжнародних сил для забезпечення безпеки, масштабну програму відновлення економіки та інфраструктури, а також формування тимчасового палестинського керівного органу під наглядом міжнародної ради.
Проте фахівці та аналітики як з Ізраїлю, так і з Палестини висловлюють сумніви щодо легкості впровадження цього плану.
Зазначено, що Ізраїль наполягає на роззброєнні угруповання ХАМАС та відмові від його ідеології, проте бойовики, ймовірно, не підуть на такі умови. Експерти висловлюють скептицизм щодо можливості швидкого усунення ХАМАС з процесу управління анклавом.
Будь-який напад на ізраїльських військових покладе край перемир'ю. Тож є ризик повернення до конфлікту через провокації або внутрішньополітичний тиск у Ізраїлі.
Видання відзначає, що невідомо, які країни увійдуть до міжнародних сил стабілізації, як вони фінансуватимуться й коли розпочнуть роботу. Палестинська адміністрація, яка колись керувала Газою, практично не задіяна до плану Трампа.
На думку певних фахівців, цей план має шанс на успіх, якщо арабські країни, залучені до мирних переговорів, активно підтримуватим його втілення.
Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп заявив, що підписання угоди про припинення вогню в секторі Гази та повернення заручників привело до реалізації наступних фаз його мирного плану.