Новини України та світу

Карло Формоза, італійський дипломат, що представляє свою країну в Україні.

Після більше ніж 1 000 днів збройного конфлікту підтримка України з боку G7 залишиться стійкою, оскільки важливо, щоб Київ займав міцну та надійну позицію для можливих мирних переговорів. Проте наразі ми не спостерігаємо жодних ознак готовності Росії - агресора - до мирного врегулювання.

На саміті Європейського політичного співтовариства в Будапешті президент Зеленський закликав дотримуватися принципу "Мир через силу" і попередив про можливі наслідки компромісів з Росією. Чи підтримують цю точку зору країни G7?

Я вважаю, що це в цілому відображає концепцію, яку країни "Групи семи" підтримують з початку агресії. Суть полягає в тому, що наша допомога Україні триватиме стільки, скільки буде потрібно, з метою створення умов для справедливого та сталого миру відповідно до Статуту ООН і з урахуванням інтересів самої України. Остаточна мета полягає в тому, щоб надати Україні можливість самостійно визначати, як вона хоче вести будь-які майбутні переговори.

МИ СПРИЯТИМЕМО СТВОРЕННЮ БІЛЬШ ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ ЕНЕРГОСИСТЕМИ В УКРАЇНІ

Росія знову завдає ударів по критично важливій інфраструктурі України, прагнучи спровокувати гуманітарну кризу в зимовий період. Яка допомога з боку G7 може бути надана для зміцнення нашої енергетичної системи?

Італія, очолюючи G7, ставить відновлення та реконструкцію України на перше місце, особливо акцентуючи увагу на її енергетичній інфраструктурі. Своєчасне забезпечення захисту, ремонту та модернізації енергетичних мереж є критично важливим для підтримки життєдіяльності українського населення та зміцнення стабільності виробничих систем.

З наближенням зими Італія готова підтримати Україну конкретними кроками. У вересні минулого року в Нью-Йорку віцепрем'єр-міністр Антоніо Таяні разом із держсекретарем США Ентоні Блінкеном очолили зустріч міністрів G7+, аби підвищити обізнаність та прискорити міжнародну підтримку.

На двосторонній основі Італія постійно підтримує нагальні потреби України, і ми готові надавати більше допомоги найближчим часом, зокрема через партнерство B2G та B2B. Дивлячись у майбутнє, ми пишаємося продовженням нашої підтримки і в наступному році як організатори Конференції з відновлення України, яка відбудеться 10-11 липня в Римі. Загалом ми повністю віддані зміцненню енергетичної безпеки України та націлені на сприяння створенню більш децентралізованої, диверсифікованої, стійкої та сталої енергетичної системи, повністю інтегрованої з Європою.

Переважна кількість парламентських фракцій в Італії підтримала всі ініціативи, спрямовані на допомогу Україні.

Демократичні нації, включаючи країни G7, стикаються з явищем популізму. Деякі політичні діячі намагаються перекласти відповідальність за свої внутрішні проблеми на Україну, навіть звинувачуючи її в агресії з боку Росії. Як ви вважаєте, чи є це викликом вашій підтримці України? Яким чином можна постійно нагадувати громадськості про те, хто насправді є агресором, а хто жертвою конфлікту?

- Я вважаю, що факти говорять голосніше, ніж слова. Станом на вересень 2024 року Італія прийняла понад 173 тисячі українців, що зробило нас четвертою країною Європи за кількістю ваших співвітчизників. Ми виявили велику солідарність, підтримуємо їх і допомагаємо освоїтися в суспільстві. Вони мають повний доступ до медичної допомоги, освіти та інших базових послуг на рівних із громадянами Італії.

Одним із ключових елементів майбутньої Конференції з відновлення України, яку очолить Італія, стане розвиток людського капіталу та стійкість громадянського суспільства. Ми надаємо Києву всебічну двосторонню підтримку, яка перевищує чотири мільярди євро, і наші зусилля в рамках фінансової допомоги вимірюються двозначними цифрами. Переважна більшість парламентських сил вже підтримала всі ініціативи, спрямовані на підтримку України, включаючи безперервний потік оборонної допомоги. Я можу навести ще багато прикладів, але очевидно, що Італія займає чітку позицію у цій справі.

Телефонна розмова канцлера Німеччини Олафа Шольца з Володимиром Путіним, що, за повідомленнями, була підготовлена в тісній співпраці з державами G7, викликала в Україні значну критику. Багато хто розглядає це як крок до послаблення ізоляції російського лідера. Чи свідчить це про зміну стратегічного курсу країн G7 щодо Росії з акцентом на ізоляцію на пошук можливостей для діалогу?

- Кожна країна і кожен лідер вільні самі робити вибір, але ми вважаємо, що будь-який крок без попередньої координації приречений на неефективність. Пріоритет для Італії - це продовжувати діяти разом, щоб забезпечити проведення широкої мирної конференції з усіма сторонами та відповідними учасниками за столом з метою знайти спільне, стійке, справедливе і довготривале рішення.

Читайте також