Новини України та світу

Не тільки матеріальні збитки. У ПриватБанку визначили один із ключових ризиків, з яким можуть зіткнутися.

Сьогодні українські фінансові установи функціонують у середовищі ризиків, що виникають через військові дії.

На заході NV "Україна та світ попереду 2025" заступниця голови правління з фінансів та в.о. голови правління ПриватБанку Лариса Чернишова зробила відповідну заяву.

"Наприкінці року всі бізнеси знаходяться в періоді бюджетування і складання бізнес-планів на наступний рік. Тому розуміння тих ризиків, з якими бізнес може стикнутися наступного року і розуміння їхнього потенційного впливу на бізнес є частиною цього етапу бюджетування і планування своєї активності на наступний рік", -- наголосила Чернишова.

Вона також акцентувала увагу на наступному: "Ми постійно аналізуємо ризики, що пов'язані з банківською діяльністю, а також з нашою установою. Регулярно проводимо їх переоцінку та визначаємо найбільш важливі для нас. Для цих основних ризиків здійснюємо стрес-тестування, щоб оцінити, як вони можуть вплинути на нашу роботу, нашу стійкість і стабільність, а також на здатність генерувати прибуток".

"Говорячи про сучасні виклики, які ми в банківській сфері спостерігаємо, варто зазначити, що ризики, пов'язані з війною та безпекою, залишаються найвагомішими. Як і всі підприємства, ми функціонуємо в умовах, коли існує загроза фізичної втрати активів і можливого пошкодження банківської інфраструктури внаслідок обстрілів. Окрім цього, ми також стикаємося з ризиком втрати активів наших клієнтів, які слугують забезпеченням для виданих кредитів. Важливо усвідомлювати, що ризики безпеки не обмежуються лише активами; вони також охоплюють наших співробітників і їх безпеку", — наголосила Чернишова.

Вона також зазначила, що ПриватБанк продовжує надавати свої послуги клієнтам у більш ніж тисячі відділень, розташованих по всій Україні. "Звичайно, деякі з них розташовані поруч із зоною конфлікту. Це створює певний ризик для стабільності нашої роботи. З початку 2022 року банківська система, включно з нами, зробила значні інвестиції для забезпечення безперервності нашої діяльності."

Відомий випадок з ПриватБанком, коли ми в надзвичайно короткі строки перенесли наші дата-центри в хмарні рішення, дозволив нам забезпечити більшість наших відділень автономними джерелами енергії. Ми також надали незалежні засоби зв'язку. Наші головні та регіональні офіси також стали повністю енергонезалежними. На перший погляд, ситуація виглядає вирішеною, проте минуле літо засвідчило, що руйнування енергетичної інфраструктури продовжується. Ми усвідомлюємо, що для забезпечення безперервності нашої роботи знадобляться подальші інвестиції, - підкреслила Чернишова.

Вона підкреслила, що необхідно усвідомлювати, що безперервність роботи полягає не тільки в фізичній можливості клієнтів відвідувати відділення, а й у доступності наших цифрових сервісів.

"Це також гарантує нашим працівникам адекватні умови для виконання своїх обов'язків. З початком війни зросли ризики, пов'язані з кібербезпекою та збереженням даних. Банки мають величезні обсяги інформації, що в свою чергу надає суттєві переваги: ці дані допомагають фінансовим установам краще розуміти потреби своїх клієнтів, створювати індивідуальні пропозиції, ухвалювати обгрунтовані рішення та оптимізувати робочі процеси. Проте це також накладає велику відповідальність за доступність, цілісність і безпечність цих даних. Цей ризик залишається актуальним і вимагатиме від банків значних інвестицій для його мінімізації або запобігання. Макроекономічні ризики також залишаються на порядку денному," — підкреслила заступниця голови правління з фінансів та виконуюча обов'язки голови правління ПриватБанку.

Читайте також