Один засіб з вашого холодильника допоможе позбутися слимаків та мух: корисна порада від садівника.

Мухи та слимаки можуть завдати шкоди рослинам, але є один простий спосіб тримати їх на відстані.
Кожен, хто займається садівництвом, добре обізнаний з тим, наскільки набридливими можуть бути шкідники. Слимаки, равлики та певні види мух охоче ласують квітами, завдаючи шкоди ніжному листю та виснажуючи рослини.
Слимаки та равлики зазвичай активізуються в умовах вологого клімату, а їхня активність досягає піку в нічний час. Це ускладнює завдання виявлення їх на місці "злочину" та видалення з саду до того, як вони встигнуть пошкодити рослини. Давайте розглянемо ефективні способи, як назавжди позбутися цих шкідників.
За інформацією видання Express, існує можливість створити домашній репелент, здатний відганяти всіх шкідливих комах.
Новачка в садівництві Еллі поділилася, що її свекор рекомендував їй застосовувати часник для боротьби з шкідниками. Вона зазначила, що цей натуральний засіб приносить вражаючі результати.
"Як порадив мій свекор, дешевий і екологічний спосіб боротьби зі шкідниками - використовувати часник. Ви маєте подрібнити часник у дуже дрібну пасту і покласти в пляшку з розпилювачем. Наповніть пляшку водою і просто розпиліть засіб на рослини", - ділиться своїм досвідом дівчина.
Це найкращий засіб від слимаків і мух, тому що він не тільки ефективний, а й безпечний для більшості рослин, оскільки натуральний. Еллі зазначила, що деякі садівники додають до часнику ще й лимон.
Згідно з інформацією від Gardener's World, часник є потужним природним засобом для боротьби зі слимаками та равликами. Однак, щоб використовувати його як заміну хімічним репелентам, важливо систематично обприскувати рослини.
Щоб приготувати народний засіб від слимаків, вам знадобиться:
Часник слід відварити до м'якості, після чого його потрібно розім'яти. Далі процідіть рідину через сито, щоб позбутися від великих часток часнику та лушпиння. Підготовлений засіб для боротьби зі слимаками розводять у таких пропорціях: 2 столові ложки на 5 літрів води. Обробляти рослини рекомендується раз на тиждень або після кожного дощу.
Відомо, що личинки шкідників, пліснява і гриби можуть "перезимувати" в ґрунті, активізуючись в момент висадки рослин. Щоб побороти ці небезпеки, садівники та городники часто звертаються до дезінфекції ґрунту. Найоптимальніший час для цього — кінець квітня або початок травня, коли земля вже достатньо прогріта.
Існує безліч способів дезінфекції ґрунту, але найзручнішим і найефективнішим є використання біопрепаратів для обробки території. Давайте розглянемо найкращі засоби для боротьби зі шкідниками в саду.
Серед найбільш вживаних засобів можна виділити мідний купорос, який характеризується відсутністю запаху і не містить шкідливих для здоров'я речовин, що робить його екологічно чистим вибором. Цей препарат збагачує ґрунт міддю та ефективно бореться з різноманітними шкідниками. Щоб приготувати робочий розчин, необхідно розчинити 5 грамів порошку в 10 літрах води.
Крім того, деякі садівники полюбляють використовувати 0,2%-вий фундазол і 0,5%-вий розчин марганцевокислого калію. Також лідери серед біопрепаратів для обробки ґрунту від шкідників - фунгіциди.
Раніше УНІАН повідомляв про способи боротьби з мурашками в саду та на городі.