Новини України та світу

Сполучені Штати значно наростять випуск ракет для системи Patriot.

Збройні сили США мають намір виділити більше 1,3 мільярда доларів на придбання ракет для системи Patriot у рамках бюджету на фінансовий рік 2026, який стартує 1 жовтня.

Згідно з документами, що супроводжують бюджетний запит армії США на 2026 рік, 16 квітня профільна комісія високопосадовців, що визначає потреби у зброї, підвищила план закупівлі новітніх ракет Patriot з 3376 до 13 773 одиниць. Ці показники є рекомендаційними та не означають автоматичного затвердження відповідних бюджетних витрат або контрактів у найближчій перспективі.

В даний момент Конгрес займається розробкою законодавчих ініціатив у сфері оборонної політики та фінансування Пентагону, які можуть відображати нові потреби військових сил.

Видання повідомляє, що підвищення запланованих обсягів закупівлі вказує на прагнення американських Збройних сил зміцнити систему Patriot, що зумовлено зростаючим інтересом з боку союзників і партнерів, які бажають оновити свої системи для протиповітряної та протиракетної оборони.

Остання версія ракети, відома як Patriot Advanced Capability-3 Missile Segment Enhancement (PAC-3 MSE), була створена компанією Lockheed Martin і має на меті перехоплення безпілотників, а також крилатих і тактичних балістичних ракет. Твердопаливні двигуни для цієї системи постачає компанія L3Harris Technologies.

Україна активно застосовує системи Patriot, які отримала від США та партнерів, для захисту мирного населення від повітряних нападів з боку Росії. Від початку великомасштабного вторгнення Росії в 2022 році, Сполучені Штати надали Україні три батареї Patriot разом із значною кількістю ракет для їхнього використання.

Відповідно до фінансових звітів, до 2024 року армія США вже закупила 2047 ракет PAC-3 MSE, плануючи придбати ще 230 у 2024 році та 214 у поточному році.

У проекті бюджету на 2026 рік військові планують отримати 945,9 мільйона доларів для придбання 224 ракет. З цієї суми 549,6 мільйона буде виділено з основного бюджету, а 396,3 мільйона - в рамках операції Atlantic Resolve, яка має на меті зміцнення оборонних спроможностей НАТО в Європейському регіоні.

Згідно з документами, додатково нещодавно підписаний президентом Трампом законопроект про податки і витрати передбачає ще 366 млн доларів на закупівлю 96 ракет-перехоплювачів.

Американські збройні сили активно використовують системи Patriot на Близькому Сході, зокрема для підтримки Ізраїлю та забезпечення безпеки авіабази Аль-Удейд у Катарі. Ці системи були активовані під час ракетних атак з Ірану, які стали відповіддю на удари по ядерних об'єктах.

Згідно з інформацією, наданою керівником Об'єднаного комітету начальників штабів генералом Деном Кейном, армія США ефективно ліквідувала 14 іранських ракет, які наближалися до цілі.

Директор програми протиракетної оборони Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) Том Карако заявив, що чотириразове збільшення обсягів закупівлі перехоплювачів є логічним кроком після багатьох років фіксації їх дефіциту. Водночас, за його словами, подолання нестачі потребуватиме реального бюджетного фінансування й укладення багаторічних контрактів.

"Навіть з урахуванням цього, завдання залишиться складним і не відбудеться раптово," - підкреслив Карако.

Представник армії США Стів Воррен заявив, що фінансування виробництва систем Patriot стабільно тривало впродовж останніх років, але "масштабне нарощування виробництва є складним завданням".

У березні компанія Lockheed Martin оголосила, що її PAC-3 команда у 2023 році значно збільшила виробництво, досягнувши історичного рекорду у 500 ракет. Це на понад 30% більше, ніж у 2022 році.

У компанії також повідомили, що в 2025 році вони мають намір підвищити обсяги виробництва на додаткові 20%.

MIM-104 Patriot - це американський зенітний ракетний комплекс, розроблений консорціумом американських підприємств під керівництвом компанії Raytheon.

Ракета-перехоплювач вдосконаленої версії Patriot PAC-3 досягає швидкості, що перевищує звук, до 3 Маха, і здатна знищувати ракети системи С-300 та С-400, а також надзвукові ракети Х-22 і аеробалістичні ракети Х-47М2 "Кинджал".

Система здатна одночасно ідентифікувати та виявляти більше ста повітряних об'єктів.

Читайте також