Новини України та світу

Сполучені Штати протестували нову гіперзвукову ракету, призначену для запуску з моря.

Сполучені Штати успішно завершили тестування гіперзвукової ракети, що базується на морі, вперше застосувавши метод холодного газового запуску. Інформацію про це оприлюднила пресслужба Пентагону.

Тестування пройшло на території мису Канаверал у штаті Флорида.

"Використання холодного газу дає можливість Військово-морським силам запускати ракету з платформи та забезпечувати безпечну відстань над кораблем перед активацією першого ступеня", - зазначив віцеадмірал Джонні Вулф-молодший, директор Стратегічних системних програм ВМС США.

Він підкреслив, що це технічне досягнення наближає до реалізації мети – надання Військово-морським силам США безпечних і надійних гіперзвукових технологій.

"Швидкість, дальність і стійкість гіперзвукової зброї є ключовими для комплексного стримування Америки. Після введення в бойовий склад ракета програми Conventional Prompt Strike дасть нашим бійцям неперевершені можливості", -- сказав глава ВМС США Джон Фелан.

У Пентагоні підкреслили, що швидкий прогрес та показ новітніх гіперзвукових ударних систем звичайного озброєння, розміщених на морі, зміцнюють можливості США у забезпеченні ефективного стримування та, у разі потреби, здобуття перемоги над можливими стратегічними суперниками.

Читайте також