Новини України та світу

УІНП представив новий відеоматеріал до Дня вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

За інформацією Укрінформу, цю новину озвучив Український інститут національної пам'яті.

Ролик завершив серію, присвячену трьом штучним голодам, що їх зазнали українці під час радянського режиму.

Відео було реалізовано у співпраці зі студією "Диваки-продакшн". У створенні використано історичні фотографії та відеозаписи з фондів Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву.

"Голодомор-геноцид 1932-1933 років, влаштований комуністичним режимом Сталіна з метою зламати опір українців, знищити українську ідентичність і пам'ять про українську державність, перетворити селян на колгоспних рабів і отримати необмежений доступ до продовольчих ресурсів, досі є одним з найжахливіших у ХХ столітті злочинів проти людства.

За розпорядженням уряду, спеціальні продовольчі загони конфісковували всі запаси зерна та їжі у населення. На господарства накладалися натуральні штрафи. Села, які не справлялися з нереальними планами збору хліба, потрапляли до "чорного списку", що означало повну блокаду та загрозу голодної смерті для їх мешканців. Виїзд з України також був заборонений.

У червні 1933 року рівень смертності сягнув критичної межі. Люди просто скидувалися в ями за межами села, оскільки не було нікого, хто б міг їх поховати. Виникали випадки канібалізму", - підкреслюють трагічні моменти минулого в УІНП.

Завантажити відео, присвячене Дню пам'яті жертв голодоморів, ви можете за цим посиланням.

У суботу, 23 листопада, в Україні відзначають день пам'яті жертв Голодоморів.

Цей день пам'яті відзначають щороку в четверту суботу листопада на підставі указів Президента 1998 та 2007 років, повідомляє Укрінформ.

Протягом XX століття українці зазнали три хвилі голоду: перша тривала з 1921 по 1923 роки, друга — у 1932-1933 роках, а третя — у 1946-1947. Найбільшою трагедією став голод 1932-1933 років, який вважається геноцидом українського народу, організованим сталінською владою.

Читайте також