Міністерство освіти і науки пропонує ініціювати патронат військових бригад над вищими навчальними закладами.

Про це повідомив міністр освіти та науки Оксен Лісовий в ефірі Радіо Хартія, передає Укрінформ.
Він зазначив, що в законодавстві, що стосується мобілізації та підготовки до неї, передбачено концепцію базової загальновійськової підготовки (БЗВП) в університетах, яка стартує 1 вересня. Однак, за словами міністра, університетська БЗВП не є достатньо комплексною. У разі мобілізації особа все ще повинна буде пройти базову загальну військову підготовку.
"Ми, Міністерство оборони разом з Офісом Президента, ухвалили спільне рішення щодо формування системи підготовки громадян України до оборони та розвитку оборонного світогляду. У цьому контексті було вирішено внести певні зміни до існуючого підходу - сьогодні ми презентуємо відповідні зміни до законодавства. Попередньо планується, що новий курс матиме назву 'Основи національного спротиву'. Ми значно скорочуємо практичну частину навчань, проте вводимо новий інструмент, який плануємо використовувати за згодою - це шефство військових бригад над університетами," - зазначив Лісовий.
На його думку, має бути взаємодія військової частини з університетом.
"Тут питання, власне, у формуванні ціннісних орієнтирів та в тому, щоб ми всі працювали в одному напрямку. Друге - це використання матеріально-технічної бази військових частин. Це полігони, це зброя, це боєкомплект, це інструктори. Найголовніше - люди з бойовим досвідом. На нашу думку, це дуже хороший інструмент, і він дозволить вибудовувати тяглу традицію, коли військова частина опікується одним або кількома університетом або кілька військових частин - одним великим університетом. Це теж можливо, вибудовуючи горизонтальні зв'язки, маючи свої традиції, залучаючи молодь до свого, до своїх подій", - сказав очільник МОН.
Він зазначив, що в даний час в одній з областей вже функціонує полігон, який призначений для навчання студентів у сфері оборони.
"Одна з локацій, де облаштовано полігон для студентів, є досить безпечною. Вона вже сьогодні готова приймати молодь з усієї України, їх двері відкриті, і вони вже функціонують - це створює комфортні умови, можна сказати, схожі на чотиризірковий хостел," - підкреслив Лісовий.
За інформацією, наданою Укрінформом, Міністерство оборони повідомляє, що з 1 вересня новий курс БЗВП стане обов'язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів. Цей курс включає 300 академічних годин, з яких 210 годин відведено для практичних занять.
Заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький повідомив в коментарі Укрінформу, що навчальна дисципліна "Основи національного спротиву", яку пропонують ввести на заміну БЗВП законопроєктом №13347, передбачатиме формування навичок для цивільного спротиву і базової готовності до загроз. Нова дисципліна буде обовʼязковою як для студентів, так і для студенток з 2-го курсу.