В Туреччині було заблоковано штучного інтелектуального бота Grok через можливі образи, спрямовані на президента Ердогана.

В Туреччині було обмежено доступ до чат-бота на основі штучного інтелекту Grok, створеного компанією xAI, що належить американському мільярдеру Ілону Маску. Це рішення стало наслідком того, що бот надавав відповіді, які, за оцінкою уряду, містили образи щодо президента Реджепа Тайіпа Ердогана.
Цю інформацію повідомляє Reuters, зазначає "Європейська правда".
Згідно з інформацією, що надходила з турецьких медіа, Grok, здається, створював образливі матеріали щодо Ердогана у відповідь на конкретні запити, поставлені турецькою мовою.
Таким чином, у середу, 9 липня, прокуратура Анкари оголосила про старт офіційного розслідування цього інциденту. Це стало першим випадком у Туреччині, коли було введено заборону на доступ до технологій штучного інтелекту.
Турецьке управління інформаційних та комунікаційних технологій (BTK) запровадило заборону внаслідок судового рішення, яке підкреслює порушення національних законів. Відповідно до цих норм, образа президента вважається кримінальним правопорушенням, за яке передбачено покарання у вигляді тюремного ув'язнення на термін до чотирьох років.
Ані X, ані Маск не висловилися стосовно цього рішення.
Як пише агентство, питання політичної упередженості, мови ненависті та точності чат-ботів зі штучним інтелектом є предметом занепокоєння принаймні з моменту запуску ChatGPT від OpenAI у 2022 році, коли Grok опублікував контент, звинувачений в похвалах на адресу Адольфа Гітлера.
У серпні торік Туреччина закрила доступ до соціальної мережі Instagram, не надавши жодних офіційних причин для цього рішення.
Нещодавно правоохоронні органи Туреччини оголосили про затримання мерів трьох значних міст на півдні країни, які представляють опозиційні політичні сили.