Вибори в Молдові: проросійська коаліція зазнала поразки, але не втрачає активності.

На парламентських виборах у Молдові порахували вже 99.82% протоколів голосування. Перемагає проєвропейська партія президентки Маї Санду - PAS, вона набрала понад 50% голосів.
Цю інформацію підтверджують дані, розміщені на офіційному сайті виборчої комісії країни. У той же час проросійський "Блок патріотичний", що об'єднав комуністичні та соціалістичні сили, отримав трохи більше 24% голосів.
Окрім того, до парламенту потрапляють:
Альтернативний варіант - 7,97% (представляє центристський блок).
* "Наша партія" - 6,21% (популісти).
PPDA ("Платформа Гідність та Правда") - 5,62% (ліберальна політична сила).
Решта учасників виборів не долає прохідний бар'єр, який у країні для партій становить 5%, а для блоків - 7%.
Перед цим президентка Молдови Мая Санду під час голосування підкреслила, що результати виборів вплинуть не лише на її державу, але й на Україну.
"Якщо громадяни не проявлять достатньої активності, а російське втручання суттєво позначиться на виборах, Молдова ризикує втратити всі свої досягнення. Це вплине не лише на нашу країну, а й на інші, зокрема на Україну," - зазначила вона.
Читайте також: Трамп різко змінив думку про РФ і війну після зустрічі з Зеленським: подробиці
Однак навіть із перемогою PAS на виборах, напруженість у політичному житті Молдови, ймовірно, не зійде нанівець.
"Партія Маї Санду здобула впевнену перемогу на виборах і отримає більшість у парламенті. Але це ще не кінець. Кремль спробує підірвати довіру до підсумків", - прогнозує український журналіст та військовослужбовець Тарас Березовець.
Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) повідомили, що політики, які мають зв'язки з Кремлем, вже висловили заклики до проведення протестів у Молдові після парламентських виборів, що відбудуться 28 вересня.
Ігор Додон, колишній президент Молдови, який має зв'язки з Кремлем, 28 вересня зробив помилкову заяву, стверджуючи, що нинішня президентка Молдови Мая Санду обговорювала можливість скасування виборів. Ця інформація, яка виявилася неправдою, була активно розповсюджена російськими державними ЗМІ та військовими блогерами. Додон закликав громадян Молдови взяти участь у мирних протестах біля парламенту в Кишиневі 29 вересня, щоб запобігти скасуванню їхніх голосів. Журналіст з молдавського видання IPN повідомив, що неназвані джерела вказали на те, що "Блок патріотичний" закликав людей вийти на протест о 22:00 за місцевим часом у Кишиневі і намагався залучити учасників з Придністров'я, як зазначили в ISW.