Кремль активізує тиск на Європейські країни стосовно конфлікту в Україні на фоні нестабільності в Сполучених Штатах, повідомляє ISW.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що російська влада активізує тиск на країни Європи щодо війни РФ проти України, в умовах політичної невизначеності в Сполучених Штатах.
Витримка: ISW
ISW зазначає: "Кремль активізує кампанію рефлекторного тиску, метою якої є вплив на західні рішення в інтересах Росії напередодні або замість можливих майбутніх переговорів щодо врегулювання конфлікту в Україні".
Факти: 15 листопада відбулася телефонна бесіда між російським лідером Володимиром Путіним та канцлером Німеччини Олафом Шольцем. Під час розмови Путін озвучив ряд кремлівських наративів, спрямованих на вплив на німецький уряд та інші країни Заходу, з метою ускладнення надання Україні додаткової військової допомоги та підштовхування її до швидких мирних переговорів.
Глава України Володимир Зеленський охарактеризував дзвінок між Шольцом та Путіним як "пандорину скриню". Він зазначив, що цей контакт сприяє досягненню основних цілей Путіна: зменшенню його міжнародної ізоляції та можливості вести переговори на умовах, вигідних для Росії, які, на його думку, не приведуть до жодних результатів.
Путін та інші високопоставлені російські чиновники останнім часом посилили риторику, спрямовану на вплив на зовнішню політику нового уряду США на чолі з новообраним президентом Дональдом Трампом.
Згідно з інформацією ISW, Кремль нещодавно підтвердив свою позицію, відмовляючись від компромісів у рамках можливих майбутніх переговорів. При цьому було ясно зазначено, що основна мета Кремля — досягнення повної капітуляції України — залишається без змін.
Кремль, ймовірно, прагне скористатися невизначеністю щодо майбутньої політики США стосовно України, посилюючи свою кампанію рефлекторного тиску проти європейських союзників України".
Деталі: Високопоставлені російські чиновники, включаючи секретаря Ради безпеки Сергія Шойгу та міністра оборони Андрія Бєлоусова, зокрема, використовували телефонні дзвінки із західними політичними та військовими посадовцями для просування кремлівських інформаційних наративів та спроб примусити Захід піти на передчасні поступки в питанні суверенітету і територіальної цілісності України з 2022 року.
Разом з тим західні партнери України продовжують надавати Україні військову підтримку за допомогою різних засобів і платформ.